секс знакомства украина
ukrwebcompany@gmail.com: (044) 495-45-49
E-mail:
АсМАП - ИНФОРМ
Ассоциация международных автоперевозчиков Украины
ТВ программа
"УкрАвтоКонтинент"
Номер 268 от 16.02.2013
Смотреть
Статьи
» Смотреть все
Автомаркет

IVECO IVECO
2001' IVECO IVECO
Дайджест
» Смотреть все
СЕРВІС АСМАП УКРАЇНИ
Деталі
Полезная информация
Польша. С 1 марта Ольштын будет закрыт для фур
В'їзд автотранспортних засобів при здійснені автомобільних перевезень на територію Туркменістану
Россия. Изменения в системе предварительного информирования
Проведено перерозподіл дозволів на виконання перевезень вантажів транспортними засобами територією Угорщини у 2013 році.
» Смотреть все
Информация по странам
» Смотреть все
Контактная информация

ukrwebcompany@gmail.com (044) 495-45-49 (многокан.)
E-Mail: ukrwebcompany@gmail.com

Чи полегшать життя далекобійників біометричні паспорти?

 

Цього року не уникнути зустрічей з новаціями тим перевізникам та водіям, у яких закінчується термін дії закордонних паспортів. Нові документи, котрі доведеться оформляти для закордонних вояжів, будуть уже біометричними. Заміна звичайних документів на нові проводитиметься поступово. Разом із біометричними документами діятимуть до закінчення терміну старі зразки паспортів.

 Не зважаючи, на те що закон, згідно з яким в Україні запроваджуються біометричні паспорти, діє з 2 січня 2013 року, точної дати, коли громадяни зможуть отримувати нові документи, експерти поки що не називають. Нагадаємо, попередньо видання біометричних паспортів мало розпочатися вже на початку квітня нинішнього року. Принаймні, про такий термін зазначали в Державній міграційній службі. Саме до того часу відомство планувало завершити усі технічні процедури. Виявляється, що затримка впровадження новації відбувається через те, що влада й досі як слід не підготувала законодавчу базу для впровадження нових документів.

В Україні впровадження біометричної новації викликало неабиякий суспільний резонанс. Зокрема, через недовіру до влади та небажання громадян надавати корумпованим чиновникам біометричні дані. З іншого боку, впровадження саме таких паспортів – це один із кроків на шляху до безвізового режиму з Євросоюзом. «Біометричні паспорти – це стандарт, вони використовуються  в усіх розвинутих країнах: у США, Росії, Китаї», - розповідає Сергій Таран, експерт з міжнародних питань.

Від звичайного закордонного паспорту новий аналог відрізнятиметься лише електронним чіпом. Щоправда, на цьому електронному носії міститиметься детальна інформація про особу: цифрова фотокартка обличчя, можливо у форматі 3D, електронний підпис, дата народження, відбитки пальців та інше. «Там буде додатковий аркуш, де буде встановлено чіп із відбитками пальців водія, перевізника, чи будь-якого громадянина, та іншою біометричною інформацією. Передусім, це – крок до безвізового режиму.Ця процедура буде виконуватися не відразу, а при заміні паспортів. Так, що гадаю, це не викличе особливих навантажень на водійський персонал»,- прогнозує віце-президент АсмАП України Леонід Докіль.

Для українських перевізників біометричний паспорт має полегшити пересування до Європи. Незважаючи на те, що вже понад п’ять років є чинною угода про спрощене отримання віз між державами ЄС і Україною, процедура й досі залишається доволі громіздкою. Нагадаємо, згідно з Угодою, на безкоштовне оформлення  багаторазових віз мають право 14 категорій українських громадян. Зокрема, це спрощення діє і для міжнародних перевізників.  

Але, на жаль, за даними моніторингу громадських організацій, переважна більшість консульств і досі нехтують чинними нормами. У подібних випадках фахівці радять відстоювати свої права. «Не чекайте, що консульський працівник сам скаже, що ви, наприклад, не повинні сплачувати консульський збір, розміром 35 євро. Заявник мусить бути поінформований про свої права», - радитьІрина СУШКО, координатор консорціуму «Європа без бар`єрів».

Хоч би там як, а їздити без віз до Європи українці зможуть ще не скоро. Хоча фахівці й окреслюють перспективу отримання безвізового режиму на 2014 рік, втім самі називають цей термін доволі умовним.

А доти, доки триває безвізовий діалог, українцям залишається лише мріяти про перетин кордонів без віз. Хоч зі звичайними, хоч із біометричними паспортами.

 

Ольга ІВАНОВА

2013-02-18
Смотреть все
Комментарии к статье: 0

Добавить комментарий:
Имя:
Сообщение:


Обратная связь


Погода

Цена на топливо в Украине

Перевозки

Цена на топливо в мире

Пробки

Прогноз погоды в Киеве » Украина Цены на бензин Стоимость топлива по странам мира Пробки на Яндекс.Картах
Все права защищены © Перепечатка материалов разрешена только при условии размещения ссылки на сайт!